Medycyna estetyczna

BOTOX

Botox - czyli toksyna botulinowa typu A to środek uzyskiwany z bakterii Clostridium Botulinum. Działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów a unerwionymi przez nie mięśniami - blokuje synapsy nerwowo - mięśniowe. Toksyna wiąże się z błoną presynaptyczną płytki motorycznej i blokuje wydzielanie acetylocholiny, co powoduje rozluźnienie mięśni i w efekcie wygładzenie zmarszczki.

Wskazania:

Cena od 400zł (30zł za jednostkę)

WYPEŁNIACZE

Kwas hialuronowy - glikozoaminoglikan występujący we wszystkich organizmach żywych, naturalnie wiąże wodę w skórze właściwej. W skórze ludzkiej kwas ten jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. U młodych osób jest go pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość. Z wiekiem ilość kwasu maleje, co objawia się zmianami takimi jak zmarszczki, bruzdy, fałdy, zniekształcenie konturów twarzy. Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej, skutecznie uzupełniają jego niedobór, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, poprawiają kontur twarzy, pobudzają naturalne procesy regeneracji skóry.

Wskazania:

Cena 900-1500zł

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Osocze bogatopłytkowe PRP (Platelet Rich Plasma) jest autologicznym koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pobranej bezpośrednio od pacjenta z żyły. Zawiera komórki i czynniki wzrostu z własnej krwi, które pobudzają skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. W efekcie staje się ona gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego:

Cena 599zł

Nici Liftingujące

Zastosowanie nici liftingujacych jest zalecane szczególnie osobom, które chcą odmłodzić swoją skórę, a zarazem uniknąć inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. Warte podkreślenia jest, że nici liftingujace są metodą służącą nie tylko do walki z oznakami starzenia u osób w wieku średnim lub starszym, ale również u młodszych pacjentek, które chcą poprawić wygląd kości policzkowych lub zmienić kształt łuków brwiowych. Lekarz dostosowuje do indywidualnych potrzeb metodę i układ nici pod skórą, dzięki czemu można uzyskać wymarzony kształt twarzy lub poprawić wygląd innych partii ciała.

Wskazania:

Cena 450zł/nić